نمایش 1 - 10 از 262
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
یادداشت/
در قرارداد میان ایران و توتال، سهم شرکای چینی و شرکت توتال حدود 80 اما سهم ایران کمتر از 20 درصد است؛ این در حالیست که در موردی مشابه قراردادی که با عربستان سعودی معقد شده است، سهم توتال 37.5 و سهم عربستان 62.5 درصد است.
یادداشت/محمد هادی درویش
مدیریت آب و برق در کشور ما داستان عجیبی است. و وزارت نیرو در زمان جنگ به بهانه جنگ، بعد ازآن به مدت ۲۰ سال به بهانه تحریم و حالابه بهانه خشکسالی یا مصرف بی رویه! هر روز بویژه در ماه های گرم سال در چند وعده صحبت از قطع یا جیره بندی آب و برق می کند!
یادداشت دانشجویی/
شرکت‌های دانش بنیان واحدهایی مبتنی بر پژوهش با نگاه نیازسنجی و مرتبط به بازار داخلی هستند که خلاء فناوری حقیقی را بر اساس پژوهش حل می‌کند که البته این موضوعات در دستور کار سیاست های اقتصاد مقاومتی است که نیازمند توجه و لطف بیشتری از مسئولان است.
یادداشت/ حسین شریعتمداری
امروزه با توجه به اقتدار مثال‌زدنی جمهوری اسلامی ایران از یکسو و افول قدرت آمریکا و اروپا و متحدان منطقه‌ای آن از سوی دیگر، بدیهی است که ادعای توسل به «گزینه‌ نظامی» فقط در حد و اندازه یک «لاف گزاف» قابل ارزیابی است
مصطفی ظاهری
در حالی زنگنه علت روی آوردن وزارتخانه اش به قراردادهای جدید نفتی را ایجاد جذابیت در این قراردادها عنوان می کند که بسیاری از شرکت های E&P خارجی با همان مدل قراردادی قبلی (بیع متقابل) حاضر به حضور در ایران و سرمایه گذاری در صنعت نفت هستند، اما تحریم های بجا مانده از برجام که بخاطر کم دقتی و عدم تخصص لازم در تیم دیپلماسی هسته ای کشور صورت پذیرفته، مانع از این حضور و سرمایه گذاری شده است.
محمد علی مسعودی
نزدیک به دو ســال از نهایی شــدن برجام و حدود یک ســال و نیم از اجرایی شــدن برجــام می گذرد. تا قبل از اجرایی شــدن برجام تصــور و تلقی این بــود که برجام تمام تحریم های اقتصــادی که علیه ایران در ســال های گذشته وضع شــده است، برخواهد داشــت و منجر بــه از بین رفتن نظام و ســاختار تحریم ها خواهد شــد.
یادداشت/ محمد کاظم انبارلویی
دو سال از امضای برجام گذشته است. قرار بود روز امضای برجام تحریم‌ها برداشته و دارایی های کشور آزاد شود اما پس از دو سال نه تنها تحریم ها برداشته نشد، بلکه بر حجم و اندازه و کیفیت آن افزوده شد.
یادداشت؛
جلال اگر با نفوذ است سهم مردم ایلام از نفت و گاز جدا می کرد!!!!جلال اگر جلال است دردهای مردم زجر کشیده ایلام در مجلس فریاد می زد نه درد چند سیاست باز خیانت کار و فتنه گر؟
چرا دولت تلاش می کند در شلیک موشکها از نقش خود سخن بگوید. لزوم آن چیست؟
یادداشت/ حسین شریعتمداری
آزادی موصل اما، برخلاف آنچه که جریان سیاسی یاد شده ادعا می‌کند، نه فقط بی‌ارتباط با ما نیست بلکه بخش قابل توجه و بنیادینی از امنیت ملی کشورمان نیز هست.

صفحه‌ها