کد مطلب: 16080
تاریخ انتشار : 1397-07-16 09:56
مدیر کل هواشناسی استان ایلام گفت: بارش های پاییزی در ایلام از اواخر مهرماه آغاز می شود.

به گزارش سیروان نوین، ناصر ملکی اظهار داشت: طبق پیش بینی ها بارش ها در آبان ماه مناسب است اما در آذر و دی بارش ها کاهش می یابد و موثر ترین بارش ها در استان از اواخر مهرماه تا دهه اول آبان ماه خواهد بود.

وی افزود: اواخر مهر ماه بارش های پاییزی در استان شروع  می شوند به طوری که وضعیت بارش های امسال نسبت به سال گذشته بهتر خواهد بود.

مدیر کل هواشناسی ایلام  اظهار داشت: بیش ازچهار نفر از کشاورزان این استان در سامانه تهک  ثبت نام کرده اند و طبق برنامه ریزی های انجام شده باید پنج هزار نفر از کشاورزان استان ایلام باید تا پایان مهرماه سال جاری در این سامانه ثبت نام کنند.

ملکی اظهار داشت: طبق آمار سازمان کشاورزی استان ۱۷ هزار نفر کشاورز و بهره بردار وجود دارد  که پیش بینی می شود به مرور زمان این تعداد بهره بردار  و کشاورزی از خدمات این سامانه در استان بهره مند شوند.

وی بیان داشت: سامانه تهک یا (کاربردی کردن خدمات هواشناسی ) از سال ۹۳ فعالیت خود را شروه کرده است  و این سامانه در زمینه های کشاورزی، جاده ای، معماری و ... خدماتی به جامعه هدف ارائه می کند.

مدیر کل هواشناسی اظهار داشت: شهرستان دهلران به لحاظ اقلیمی جزو مناطق خشک کشور است و گرمترین نقطه استان نیز این شهرستان است که در سال های گذشته دمای آن به بالای ۵۲ درجه هم رسیده است.

مهر

انتهای پیام/

 

نظرشما

آخرین عناوین