کد مطلب: 16077
تاریخ انتشار : 1397-07-15 18:21
مدیر امور عشایری سیروان بمناسبت 15مهر روز ملی روستا و عشایر گفت: زنان و مردان عشایر همواره حافظ آداب، فرهنگ و رسومات خوب جامعه هستند و زندگی عشایر در حقیقت یک موزه متحرکی می باشد که تمام آداب و فرهنگ و رسومات خوب ملی و محلی در آن جای دارد.

"عادل یعقوبی" مدیر امور عشایر شهرستان سیروان در گفتگو با خبرنگار سیروان نوین، با تبریک 15مهر ماه روز ملی روستا و عشایر گفت: پانزدهم مهر ماه در تقویم رسمی جمهوری اسلامی بنام روز ملی روستا و عشایر نامگذاری شده است و لذا بنده این روز را خدمت تمام روستائیان زحمت کش و عشایر پرتلاش و غیرتمند تبریک می گویم و از خداوند عزوجل آرزوی توفیق روز افزون برای این قشر مولد و تولید کننده خواهانم.

وی افزود: بر کسی پوشیده نیست که عشایر در تمام دورانها و فراز و نشیب های انقلاب اسلامی ایران خوش درخشیده اند؛ در ایام دفاع مقدس رشادت ها و دلاوری های این قشر فداکار زبانزد عام و خاص بود و مرد و مردانه در کنار نیروهای مسلح جانانه از این آب و خاک و این مرز و بوم دفاع نمودند.
یعقوبی اظهار داشت: به عشایر نباید به اندازه خانه کوچک و زندگی ساده ای که دارند نگاه کرد، بلکه باید به اندازه وطن پرستی، مهمان نوازی، آداب و فرهنگ و اصالت غنی که دارند نگاه کرد.

وی گفت: زنان و مردان عشایر همواره حافظ آداب، فرهنگ و رسومات خوب جامعه هستند و زندگی عشایر در حقیقت یک موزه متحرکی می باشد که تمام آداب و فرهنگ و رسومات خوب ملی و محلی در آن جای دارد.
مدیر امور عشایری سیروان اضافه کرد: باید همواره قدردان این قشر پرتلاش و خستگی ناپذیر باشیم که در بحث اقتصاد مقاومتی که از دغدغه های مقام معظم رهبری می باشد عشایر نقش بسزایی داشته اند و این شعار را در عمل نشان داده اند.
وی با اشاره به خدمات صورت گرفته به عشایر شهرستان گفت: از جمله خدمات مرکز امور عشایری شهرستان به مردم می توان به ارائه تسهیلات به عشایر اشاره کرد که در این مورد ۱۱۰ نفر متقاضی ثبت نام کرده اند که به ۵۵نفر از آنها تسهیلاتی به ارزش ۱۵میلیارد ریال با نرخ سود 4 درصد و بازپرداخت 6ساله ارائه شده است.

وی افزود: البته هم اکنون سامانه کارا قطع می باشد که در صورت باز شدن این سامانه ان شاالله روند ارائه تسهیلات ادامه خواهد داشت.
یعقوبی ادامه داد: آبرسانی سیار به عشایر به مقدار ماهیانه حدودا ۲هزار مترمکعب، تعمیر و مرمت راه های عشایر در حدود ۱۵۰ کیلومتر، توزیع ۸۰۰کیسه آرد بصورت ماهیانه، توزیع جو و کنسانتره در سال ۹۶بیش از ۵۰۰ تن و سال ۹۷ تاکنون حدود ۵۰ تن توزیع شده که این روند تا پایان سال نیز ادامه دارد، از دیگر اقدامات امور عشایری سیروان بوده است.

یعقوبی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۴۵۰ خانوار در سامانه بانک اطلاعات عشایر ثبت نام کرده اند، از عشایر شهرستان خواست: جهت تعویض دفترچه روستائیان و ثبت اطلاعات عشایر در سامانه و همچنین بیمه روستائیان عشایری، به امور عشایری این شهرستان مراجعه نمایند.

 

انتهای پیام/ح

نظرشما

آخرین عناوین