کد مطلب: 15940
تاریخ انتشار : 1397-06-27 20:58
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در جمع مردم سیروان گفت: مداحان و نوحه سرایان با در نظر گرفتن شئونات اسلامی، عزاداری مظلومیت و رشادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش را بازگو نمایند.

به گزارش سیروان نوین، آیت الله لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام عصر امروز در جمع مردم سیروان ودر مسجد جامع شهر لومار با تسلیت شهادت سرور و سالار شهیدان و یاران با وفایش گفت: خداراشکر که ما را محب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) قرار داد و به ما توفیق بودن در این مسیر که صراط مستقیم است داده شده است.

وی افزود: مجالس امام حسین(ع) نعمت عظمایی است که به ملت ما داده شده است و باید قدر این نعمت بزرگ را دانست.

لطفی اظهار داشت: امروزه الحمدلله مجالس عزای امام حسین(ع) در سراسر کشور باشکوه هرچه تمام برگزار میشود و این افتخاری است برای همه ما که هم مجلس عزای امام حسین برپا می شود و هم مردم با شور و باشکوه از این ایام استفاده می کنند.

وی افزود: مردم در مراسمات محرم و عزای امام حسین بدون چشم داشت شرکت میکنند و این نشان قدرشناسی ملت ماست.

نمایده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام بیان داشت: بودن در مجالس عزاداری برای شرکت کنندگان در این مجالس، هم بعنوان ذخیره آخرت محسوب میشود و هم موجب عاقبت به خیری در دنیا و آخرت می شود.

وی ادامه داد: علمای بزرگ نقل کرده اند که تمام هزینه های مردم و حضورآنها در مجالس محرم همه ثبت و نوشته میشود، افزود: هیچ چیز از نظر ائمه اطهار علیهم السلام مخفی نیست و کسانی که در این مجالس به هر طریقی کمک میکنند اجر دنیوی و اخروی دارند. 

آیت الله لطفی تاکید کرد: واقعه کربلا درس های بزرگی برای ما داشت که بزرگترین درس عاشورا ایثار است.

وی با اشاره به اینکه شهدای دشت کربلا اسطوره های تاریخ بوده اند، زیرا امام حسین(ع) آنها را مورد آزمون قرار داد و همه آنها قبول شدند، افزود: اصحاب ابی عبدالله(ع)، جبر تاریخ آنها را در موقعیت شرکت در واقعه کربلا قرار نداد، بلکه عشق و رسیدن به فنای مطلق که همان محبت اهل بیت است، آنها را در این مسیر قرار داد و آنها خواسته با جان و دل این مسیر را برگزیدند.

لطفی با بیان اینکه برخی از یاران امام حسین(ع) جاه و ثروت داشتند، اما بخاطر سیر شدن از دنیا با امامشان ماندند، افزود: یاران امام حسین(ع) در زندگی دنیا امتحان خود را درست پس دادند زیرا باتقوا بودند و به این مقام رسیدند که اسطوره تاریخ شدند.

وی در ادامه به روز تاسوعا و صفات حضرت ابوالفضل العباس(ع) اشاره کرد و گفت: اهل بهشت به ایشان غبطه می خورند زیرا مقام و مرتبه حضرت عباس(ع) بسیار والا است و ائمه اطهار به ایشان عمی العباس(عموی ما) می گفتند.

لطفی ادامه داد: مقام وفاداری قمر بنی هاشم(ع)، ثبت و ضبط در تاریخ است و الگوی مناسب دیگری برای ماست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم عزاداری باشکوه مردم در روز تاسوعا و عاشورا تاکید کرد و گفت:  مداحان و نوحه سرایان با در نظر گرفتن شئونات اسلامی، عزاداری مظلومیت و رشادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش را بازگو نمایند.

 

در ادامه نماز مغرب و عشاء به امامت آیت الله لطفی برگزار گردید.

انتهای پیام/

نظرشما

آخرین عناوین