پربیننده ترین

کد مطلب: 15910
تاریخ انتشار : 1397-06-22 08:57
مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: بیشتر کسانی که دست به عمل خود کشی می زنند، در خانواده های های خود با اختلافات روبرو هستند.

به گزارش سیروان نوین، زهرا همتی روز چهارشنبه در جلسه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در ایوان اظهار کرد: دنیای مدرن امروز در کنار آسایشی که برای افراد در نتیجه رشد تکنولوژی ایجاد کرده ولی مشکلاتی را نیز به دنبال داشته که از اصلی ترین آنها فاصله گرفتن بین افراد بویژه از منظر عاطفی است.

وی ادامه داد: افراد بشر قبلا ارتباط نزدیک تر و عاطفی تری با یکدیگر داشتند و همین عامل باعث می شد از مشکلات و ناراحتی های یکدیگر نیز اطلاع کسب کرده و در حهت حل آنها با یکدیگر همکاری کنند که این رویه در جوامع شرقی و بویژه مسلمانان نمود بیشتری داشت.

مدیرکل بهزیستی ایلام تاکید کرد: متاسفانه این رویه در سال های اخیر دچار اختلال شده که در این مسئله گسترش فناوری های ارتباطی تاثیر بسزایی داشته است.

همتی به بروز پدیده خودکشی در جوامع اشاره کرد و گفت: بررسی های متعددی برای شناسایی دلایل بروز این پدیده نابهنجار اجتماعی انجام شده و مشخص شده است بین ۶۰ تا ۷۰ درصد افرادی که خودکشی می کنند، اختلالات روانی یا جسمی دارند.

وی اضافه کرد: همچنین وجود افسردگی در افراد در ۵۰ درصد کسانیکه به این عمل دست می زنند، به اثبات رسیده است که می توان گفت اختلافات خانوادگی در این زمینه بسیار تعیین کننده بوده است.

همتی با بیان اینکه کنترل آسیب های اجتماعی نظیر خودکشی نیازمند احساس مسئولیت اجتماعی قوی است، ادامه داد: با توجه به شعار امسال سازمان بهداشت جهانی با عنوان مشارکت جمعی این مساله باید مورد توجه قرار گرفته و با عزمی همگانی برای مقابله، کنترل و کاهش این معضل تلاش کنیم.

انتهای پیام/

 

نظرشما

آخرین عناوین