کد مطلب: 15904
تاریخ انتشار : 1397-06-21 12:27
باهدف رفع مشکلات حوزه راه شهرستان انجام شد/
دیدار سرپرست فرمانداری سیروان با مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام
سرپرست فرمانداری سیروان با مدیركل راه وشهرسازی استان ایلام دیدار و پیگیر پروژه‌های عمرانی حوزه راه و شهرسازی، اراضی ملی و طرح جامع تفصیلی شهرلومار شد.

به گزارش سیروان نوین، دکتر رحیمی مقدم سرپرست فرمانداری سيروان با مديركل راه وشهرسازی استان و سایر مدیران حوزه‌های مختلف راه و شهرسازی در دفتر كار مدیركل راه وشهرسازی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار آخرین وضعیت پروژه‌های راهسازی قاضی خان - بدره، واریانت سفیدخانی، واریانت های زنگوان و ورمیان و پروژه سرتنگ- هلسم مورد بررسی قرار گرفت و بر حفاظت از اراضی‌ملی و دولتی در چارچوب قانون تاكید شد.

دکتر رحیمی مقدم سرپرست فرمانداری سیروان در این دیدار از راه و شهرسازی بعنوان یكی از دستگاه‌های مهم اجرایی در تامین زیرساخت‌های ارتباطی بویژه توسعه راه‌ها نام برد و گفت: سیروان از شهرهای محروم استان است كه نیاز به توسعه راه‌های خود و تخصیص اعتبارات ملی برای دستیابی به توسعه و توازن منطقه‌ای شهرستان دارد.

وی به قابلیت‌های گردشگری و تاریخی شهرستان سیروان اشاره کرد و افزود: با وجود این مزیت‌ها برخی از محورهای مواصلاتی روستایی و گردشگری سیروان هنوز از راه مناسب و آسفالته بهره‌مند نیستند كه برای رونق گردشگری و درآمدزایی و ایجاد ارزش افزوده در شهرستان، این بخش‌ها به توجه ویژه نیاز دارد.

سرپرست فرمانداری سیروان همچنین به پروژه‌های در دست اجرای اداره كل راه و شهرسازی در شهرستان سیروان اشاره کرد و گفت: تداوم و تسریع در اجرای این پروژه‌ها از جمله پروژه‌های راهسازی قاضی خان - بدره، واریانت سفیدخانی، واریانت های زنگوان و ورمیان، پروژه سرتنگ- هلسم و آسفالت و بهسازی راههای روستایی به توسعه شهرستان كمك شایان توجهی می‌كند.

مدیركل راه وشهرسازی استان نیز در خصوص پروژه‌های عمرانی شهرستان سیروان گفت: این اداره كل با تمام توان پیگیر اجرای پروژه‌های راه‌سازی شهرستان سیروان است و انشاالله با تامین اعتبار مناسب روند اجرایی آنها تسریع خواهد شد.

كاظمی در خصوص طرح جامع شهر لومار نیز گفت: طرح جامع شهر لومار سال گذشته توسط شورای عالی شهرسازی تصویب گردید و توسط استاندار به شهرداری مربوطه ابلاغ شد و طرح تفصیلی آن در كمیسیون ماده ۵ مطرح و تصویب شده و در آینده نزدیك جهت اجرا به شهرداری لومار ابلاغ می گردد.

انتهای پیام/

 

نظرشما

آخرین عناوین