پربیننده ترین

کد مطلب: 15723
تاریخ انتشار : 1397-05-24 07:40
فعال نبودن آموزشگاه راهنمایی و رانندگی در شهرستان سیروان موجب شده تا افراد متقاضی، سرگردان شهرهای همجوار شوند و به نظر می رسد تلاش مسئولان بتواند بسیاری از مشکلات و موانع آنها را با راه اندازی مرکز آموزش راهنمایی در این شهرستان برطرف نمایید.

به گزارش سیروان نوین، نبود آموزشگاه راهنمایی و رانندگی در شهرستان سیروان موجب شده تا متقاضیان با صرف هزینه و وقت اضافی به سایر شهرهای استان سفر کنند.

عدم دسترسی آسان مردم این شهرستان به آموزشگاه های راهنمایی و رانندگی در سایر شهرها یکی از دلایل اصلی رویگردانی مردم و بخصوص جوانان برای دریافت گواهینامه است، همین موضوع سبب خواهد شد اغلب رانندگان در این شهرستان فاقد گواهینامه باشند و در مواقع تصادفات محتمل مشکلات و خسارات زیادی به علت نداشتن گواهینامه می شوند.

 

یکی از شهروندان سیروانی در مورد این معضل می گوید: بسیاری از مردم برای دریافت گواهینامه متحمل هزینه های زیادی می شوند و راه اندازی آموزشگاه راهنمایی و رانندگی در سطح شهرستان علاوه بر توجیه اقتصادی می تواند از بسیاری از رفت وآمدها جلوگیری نماید.

وی افزود: تا کی برای گرفتن یک گواهینامه، مردم به مرکز استان یا سایر شهرها بروند آنهم با وجود این کرایه های سنگین، خطرات جاده، مسافت زیاد و مشکلاتی از این قبیل؟

یکی دیگر از شهروندان، اظهارداشت: نبود آموزشگاه راهنمایی و رانندگی در این شهرستان سبب می شود اغلب جوانان بدون داشتن مهارت و آموزش های لازم اقدام به رانندگی در سطح شهرستان و روستاها کنند که اغلب منجر به حوادث ناگواری می شود.

این شهروند سیروانی بیان داشت: پیگیری‌های لازم در این خصوص باید توسط مسئولین مربوطه انجام شود، چراکه این اقدام علاوه بر منافع بسیار برای مردم بخصوص جوانان، باعث ایجاد اشتغال برای چندین نفر در سطح شهرستان خواهد شد.

وی که خود یکی از رانندگان خودروهای سنگین در شهرستان است، افزود: فعال شدن آموزشگاه راهنمایی و رانندگی در سیروان گام مهمی در راستای افزایش فرهنگ ترافیک محسوب می‌شود و امیدواریم مسئولان استان و شهرستان این خواسته مردم را عملی کنند.

وی ادامه داد: داشتن گواهینامه رانندگی، در عصر تکنولوژی و ارتباطات یک ضرورت انکار ناپذیر در تسهیل زندگی روزمره افراد محسوب می شود.

این شهروند سیروانی خاطرنشان کرد: امروزه یادگیری مهارت رانندگی برای همه یک نیاز اساسی محسوب می‌شود و رانندگی با داشتن مدرک و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی آسودگی و امنیت خاطر را برای شهروندان در پی دارد.

وی افزود: امیدواریم مسئولان استان و شهرستان این خواسته بحق مردم سیروان را پیگیری و عملی نمایند.

انتهای پیام/

 

نظرشما

آخرین عناوین