پربیننده ترین

کد مطلب: 15693
تاریخ انتشار : 1397-05-17 14:01
سرپرست فرمانداری سیروان گفت: وظیفه خبرنگاران انعکاس واقعیت های جامعه، کاستی ها و همچنین مشکلات است تا مدیران نسبت به رفع آنها اقدام نمایند.

به گزارش سیروان نوین، بمناسبت روز خبرنگار، آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان سیروان در سالن جلسات فرمانداری و با حضور سرپرست فرمانداری، معاون فرماندار و خبرنگاران برگزار شد و از خبرنگاران فعال این شهرستان تجلیل بعمل آمد.

دکتر جواد رحیمی مقدم، سرپرست فرمانداری سیروان در این مراسم با گرامیداشت روز خبرنگار اظهار کرد: 17 مرداد سالروز شهادت یکی از خبرنگاران عزیز ایران اسلامی به نام شهید صارمی می باشد که در حمله طالبان به شهادت رسید، و هر سال این روز بهانه ای است تا با جامعه خبری کشورمان خداقوت بگوییم.

وی خبرنگاری را جزء یکی از مشاغل سخت کشور دانست و افزود: خبرنگاری و تهیه خبر، یکی از پر استرس ترین شغل ها است و خبرنگاران همیشه وظیفه ای خطیر بر عهده دارند.

رحیمی مقدم عنوان کرد: خبرنگاران انسان های آزاده ای هستد که فارغ از منافع فردی و شخصی، رسالت خود را که همان آگاه سازی و شفاف سازی می باشد، به انجام می رسانند.

وی افزود: خبرنگاری لوازمی دارد که می توان به صداقت، صراحت، دقت و حسن نیت از جمله این ملزومات نام برد.

سرپرست فرمانداری سیروان به خصوصیات خبرنگار حرفه ای اشاره کرد و افزود: وقتی می گوییم خبرنگاری حرفه ای است منظور از آن سواد افراد نیست، بلکه بی طرفی خبرنگاران منظور است.

رحیمی مقدم تاکید کرد: همه ما بایستی در نهایت تعامل و صداقت در جهت توسعه کشور کمک نموده و پیشقدم باشیم و در این راه روزنامه نگاران و خبرنگاران نقش بی نظیر و ارزنده ای در امید دادن به جامعه دارند.

وی اضافه کرد: از خبرنگاران شهرستان سیروان انتظار دارم به صورت شفاف واقعیات و اخبار شهرستان را بیان کنند.

این مسئول نقد کردن را از وظایف خبرنگاران دانست و تصریح کرد: خبرنگاران باید منعکس کننده واقعیت های جامعه، کاستی ها و همچنین مشکلات باشند تا مدیران بتوانند با کمک آنها نسبت به رفع مشکلات و کاستی ها اقدام نمایند.

 

باقر عالمی معاون فرماندار سیروان هم در این جلسه با تبریک روز خبرنگار، اظهار داشت: صنعت خبر و حرفه خبرنگاری، ظریف و هنرمندانه است که نیاز به ویژگی هایی چون امانت داری، رازداری، شفافیت و پیگیر بودن دارد.

وی با بیان اینکه خبرنگاران بایستی صداقت و اخلاص عمل داشته باشند، افزود: خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوای جامعه و مدیران هستند و مردم هم به خبرنگاران اعتماد کامل دارند زیرا مردم می دانند خبرنگاران پل ارتباطی مناسبی بین مردم و مسئولین هستند.

عالمی خاطر نشان کرد: نیت خبرنگار مچ گیری نیست بلکه هدف آنها خدمات رسانی و اطلاع رسانی به موقع می باشد که خوشبختانه خبرنگاران این مهم را به خوبی به انجام می رسانند.

 

در پایان از بهروز فاضلی خبرنگار صداوسیما و همچنین ابراهیم حسینی مسئول سایت خبری سیروان نوین تجلیل بعمل آمد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

درود بر خبرنگاران نترس و شجاع شهرستان سیروان

نظرشما

آخرین عناوین