کد مطلب: 15672
تاریخ انتشار : 1397-05-12 15:25
امام جمعه سیروان گفت: یکی از خواسته های مردم بستن گلوگاه های فساد است چراکه فساد در حال دامنگیر شدن است و بعضی از مسئولین را در برگرفته و باید این گلوگاه ها را بست.

به گزارش سیروان نوین، حجت الاسلام و المسلمین "محمد حسن فریادی" امام جمعه سیروان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان، با اشاره به سالرزو شهادت سرلشکر خلبان "شهید عباس بابایی"، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص شهید عباس بابایی می فرمایند: "ایشان انسانی مومن، متدین و متقی بود. سربازی صالح و سربازی متقی؛ نسبت به زیر دستان فروتن و بسیار مهربان بود؛ من به حال ایشان غبطه می خورم و احساس می کنم در بعضی از موارد و جریانات انقلابی از ایشان عقب مانده ایم".

وی افزود: مقام این شهید بزرگوار آنچنان بالاست که رهبر معظم انقلاب اینگونه در وصف این شهید عزیز فرمودند. به درون زندگی این شهید بزرگوار هم که نگاه می کنیم درس های بزرگی برای ما هست که می تواند سرلوحه ما در زندگی باشد و به گفته رهبر انقلاب، شهید عباس بابایی با وجود داشتن مسئولیت های مختلف هیچگاه به دنبال مسائل شخصی خود نبود.

فریادی به خاطرات این شهید بزرگوار اشاره کرد و گفت: شهید بابایی سه سال از دوران تحصیل خود را در آمریکا گذراند، اما در هیچ حالی نماز اول وقت خود را ترک نکرد و حتی همه موفقیت های خود را به برکت نماز اول وقت دانسته است.

امام جمعه سیروان در ادامه به مشکلات اقتصادی کشور در ماه های گذشته اشاره و بیان داشت: در ماه های گذشته شاهد مشکلاتی در سطح کشور بوده ایم؛ مشکلات اقتصادی مردم، مشکل خرید مردم از اقلام اولیه تا موارد دیگر که همه اجناس رشد دو یا چند برابری داشته اند و این نابسامانی که در بازار وجود دارد باید گشت و دید دلیل آن چیست. اینکه اقتصاد ما را چه کسانی دارند تغییر می دهند جای سوال دارد.

وی افزود: ما الحمدلله کشوری غنی هستیم و این عنایات خداوند شامل ما شده و همه چیز داریم، نیروی مناسب را هم داریم که بتوانیم اقتصاد خود را پویا کنیم، اما چه اتفاقی افتاده است که مردم باید با این مشکلات دست و پنجه نرم کنند؟

خطیب نماز جمعه سیروان گفت: مردم هر کجا که مسئولین و این نظام اسلامی خواسته پای کار بوده اند و هر موقع ندای رهبرشان را شنیدند با دل و جان آمدند و این مردم را نباید اینطور تحت فشار و در تنگنا قرار داد و مسئولین بایستی به مشکلات مردم رسیدگی نمایند.

وی با بیان اینکه مسئولین بایستی مشکلات مردم را درک کنند، افزود: مردم مطالباتی دارند و ما از طرف مردم از مسئولین می خواهیم مطالبات مردم را پیگیری کنند. مطالبه اول که ما از طرف مردم می خواهیم، بستن گلوگاه های فساد است چراکه فساد در حال دامنگیر شدن است و بعضی از مسئولین را در برگرفته و باید این گلوگاه ها را ببندید.

حجت الاسلام فریادی اضهار داشت: از مسئولین دولتی و دستگاه قضایی این خواسته را داریم که افرادی که باطل هستند و به بیت المال دست درازی می کنند را شناسایی و کنار گذاشته و به دست قانون بسپارید تا با اشد مجازات با آنها برخورد شود و برای اینکه مردم امید پیدا کنند، مسئولین نیروهای ولایتمدار و انقلابی جای افراد ناکارآمد بگذارید چرا که ما نیروهای انقلابی و کارآمد کم نداریم.

وی ادامه داد: رسانه های غربی در روزهای گذشته بار روانی و فشار روانی زیادی را بر علیه ما به وجود آورده و می خواهند فضا را  مسموم و فاسد جلوه داده و مسئولین را ناکارامد جلوه دهند و ما باید این حیله و فضای رسانه ای دشمنان را در نظر بگیریم و این نیاز است که بعضی مسئولین کنار زده شوند.

امام جمعه سیروان به دیگر مطالبات مردم از مسئولین اشاره و اظهار کرد: مطالبه دیگر مردم این است که تیم اقتصادی عوض شود و از نیروهای با تخصص بیشتر استفاده شود.

وی افزود: همچنین مردم از مسئولین می خواهند که با مردم صادق باشند؛ کاری را که می توان انجام داد، بیان شود؛ و آنجا که کاری در توان ما نیست، چرا به مردم وعده بدهیم و چرا باید با شعارزدگی مردم را دلخوش کنیم؟ و بعد که مردم متوجه شوند این مسئول کلام صحیح را نگفت، مردم بی اعتماد می شوند و این مناسب مسئولین نیست.

وی به دیدار رهبر انقلاب با هیات دولت اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب به هیات دولت فرمودند" تلاشتان را شبانه روزی کنید، همین که مردم ببینند شما زحمت می کشید کفایت می کند و مردم باید درک کنند که شما زحمت می کشید". بنابراین طبق فرموده رهبر انقلاب مسئولین باید با همت بیشتر تلاش کنند.

حجت الاسلام فریادی به مشکلات شهرستان سیروان هم اشاره کرد و گفت: مسئولین بایستی به مناطق مختلف شهرستان سرکشی کنند، چرا که خواسته مردم این است که مسئولین بیایند و از مشکلات آنها آگاه شوند.

وی در پایان به روز خبرنگار اشاره کرد و ضمن تبریک این روز به خبرنگاران گفت: انشاء الله خبرنگاران با توکل به خدا و با اطلاع رسانی درد ها و مشکلات مردم بتوانند در حل مشکلات مردم بیشتر و بیشتر خدمت کنند.

 

انتهای پیام/

 

 

نظرشما

آخرین عناوین