پربیننده ترین

کد مطلب: 15533
تاریخ انتشار : 1397-03-23 11:33
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام خبر داد:
تدارک ۶۰۰ صندوق برای جمع‌آوری زکات فطریه مردم استان ایلام
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: بیش از ۶۰۰ صندوق برای جمع آوری زکات فطریه مردم استان ایلام در سراسر این استان تدارک دیده شده است.

به گزارش سیروان نوین، ضیاء رضایی در نشست هماهنگی برگزاری نماز عید سعید فطر استان ایلام که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام و مدیران سازمان‌های مربوطه برگزار شد با ارائه گزارشی از تمهیدات در نظر گرفته‌شده توسط این نهاد برای جمع‌آوری زکات فطریه مردم استان ایلام بیان کرد: تعداد بیش از ۳۰۰ پایگاه ویژه به‌منظور جمع‌آوری زکات فطریه مردم روزه‌دار این استان در شهرستان‌های ده‌گانه این استان تدارک دیده‌شده است.

وی افزود: از طریق این تعداد پایگاه، بیش از ۶۰۰ صندوق ویژه جمع‌آوری فطریه با لوگوی ویژه ستاد زکات استان برای جمع‌آوری زکات فطریه مردم این استان تدارک دیده‌شده است.

دبیر ستاد زکات استان ایلام با اشاره به اینکه تعداد ۵۰ هزار پاکت ویژه جمع‌آوری فطریه در مناطق مختلف استان ایلام توزیع‌شده است گفت: زکات جمع‌آوری‌شده در هر شهر و روستایی صرف کمک به نیازمندان همان مناطق می‌شود.

رضایی با عنوان اینکه صد درصد زکات فطریه جمع‌آوری‌شده صرف پرداخت به نیازمندان می‌شود گفت: کمک به بیماران صعب‌العلاج و بستری‌شده، کمک به ساخت مسکن نیازمندان، پرداخت کمک‌هزینه خرید جهیزیه، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی به دانشجویان و دانش آموزان و نیز پرداخت کمک‌معیشت و خدمات موردی به نیازمندان از مهم‌ترین موارد مصرف زکات فطریه استان ایلام خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام به زکات فطریِ جمع‌آوری‌شده پارسال اشاره کرد و افزود: مردم روزه‌دار استان ایلام سال گذشته بیش از ۸۶۱ میلیون تومان زکات فطریه پرداخت کردند که این رقم نسبت به سال قبل از آن ۱۴۷ درصد افزایش داشته است.

رضایی با عنوان اینکه افراد نیازمند و واجد شرایط برای دریافت وجوهات زکات در این استان شناسایی‌شده‌اند بیان کرد: بلافاصله پس از روز عید سعید فطر، زکات جمع‌آوری‌شده بین نیازمندان استان توزیع می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

نظرشما

آخرین عناوین