پربیننده ترین

کد مطلب: 15489
تاریخ انتشار : 1396-12-19 08:55
مسئول تبلیغات اسلامی سیروان از آغازثبت نام سنت حسنه اعتکاف در مساجد این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام مهدی نورمحمدی مسئول تبلیغات اسلامی سیروان در گفتگو با خبرنگار سیروان نوین، اظهار داشت: مراسم اعتکاف امسال در مساجد شهرستان برگزار می‌شود و معتکفین عزیز از امروز(شنبه) می توانند جهت ثبت نام مدارک خود را تحویل نمایند.

وی افزود: مراسم اعتکاف در مرکز شهرستان، در مسجد محله درویشان مخصوص خواهران و مسجد جامع مخصوص برادران برگزار خواهد شد.

نورمحمدی با اشاره به اینکه ثبت نام از معتکفین به صورت حضوری بوده و از امروز شروع می‌شود، تصریح کرد: ثبت نام تا 28 اسفند ادامه دارد و معتکفین عزیز با تحویل مدارک شناسایی خود به اداره تبلیغات اسلامی سیروان، می توانند ثبت نام نمایند.

مدیر تبلیغات اسلامی سیروان با اشاره به برگزاری آیین اعتکاف در فروردین ماه سال ۹۷، تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، برنامه اعتکاف در سطح شهرستان از ۱۱ فروردین ۹۷ آغاز می شود و به مدت سه روز (۱۱، ۱۲، ۱۳ فروردین) ادامه دارد.

 وی تاکید کرد: برپایی محافل قرآنی، دعا، مناجات خوانی و مداحی از دیگر برنامه های آیین اعتکاف امسال است که امیدواریم این مراسم روح‌بخش مانند سال‌های گذشته با شور و شعور معنوی و مهدوی برگزار شود.

نورمحمدی ضمن اشاره به استقبال خوب مردم مومن و خداجوی شهرستان از اعتکاف گفت: تمامی مساجد شهرستان برنامه ریزی لازم انجام داده اند و برنامه‌های مناسب و مفیدی برگزار می گردد تا معتکفین در سایر نقاط شهرستان نیز در این ایام ‌‌نهایت استفاده را از مراسم داشته باشند.

وی افزود: با توجه به اینکه بیشترین رده سنی معتکفین جوانان هستند، امیدوارم که معتکفین بتوانند ‌‌نهایت استفاده معنوی از اعتکاف را داشته باشند که خروجی این 3 روز خلوت و عبادت، معنویت افراد در جامعه باشد

انتهای پیام/

 

نظرشما

آخرین عناوین