پربیننده ترین

کد مطلب: 15449
تاریخ انتشار : 1396-12-12 19:15
فرمانده انتظامی شهرستان سیروان خبر داد؛
دستگیری باند حفاران غیرمجاز و کشف یکدستگاه گنج یاب در سیروان
فرمانده انتظامی شهرستان سیروان گفت: حفاران غیرمجاز آثار تاریخی و فرهنگی در این شهرستان دستگیر و یکدستگاه گنج یاب از آنها ضبط شد.

به گزارش سیروان نوین، سرهنگ" بهــروز آزادی" در تشریح این خبر بیان داشت: در عملیاتی غافلگیرانه یک باند حفاری غیرمجاز آثار تاریخی و فرهنگی در حوزه شهرستان سیروان شناسایی و دستگیر شدند. 

 وی یادآور شد: این عملیات در حوالی بامداد صورت گرفت که با هوشیاری و ذکاوت عوامل کلانتری۱۱مرکزی تعداد ۳نفر از متهمتن دستگیر و ۳ نفر دیگر مرتبط با این باند شناسایی، و از آنها یک دستگاه گنج یاب نیز از کشف و ضبط شد.

سرهنگ آزادی افزود: تلاش برای دستگیری ۳ نفر دیگر با هماهنگی مراجع محترم قضایی در دستور کار قرار گرفت.

وی در ادامه با بیان این مطلب که آثار باستانی شناسنامه و هویت یک ملت هستند اظهار داشت: میراث فرهنگی ارث گذشتگان نیست بلکه امانت آیندگان است و صیانت از آن تکلیف و مطالبه همگان است . 

فرمانده انتظامی شهرستان سیروان خطاب به افراد فرصت طلب، سودجو و غارتگران میراث فرهنگی هشدار داد:  نیروی انتظامی با اقتدار و هوشیاری و کنار سایر نهادها از جمله یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی و دستگاه قضایی ، با بسیج و همکاری همه ظرفیت های اجتماعی ، مجال سوء استفاده را به مجرمانی که قصد غارت هویت ملی و تاریخی کشور را دارند هرگز نخواهد داد و قاطعانه و مقتدرانه برخورد قانونی می کند.

انتهای پیام/

 

نظرشما

آخرین عناوین