پربیننده ترین

کد مطلب: 15445
تاریخ انتشار : 1396-12-12 08:12
این روزها بستری شدن مردان در بخش زنان بیمارستان مصطفی خمینی شهر ایلام نارضایتی های مردمی را در پی داشته است که لزوم رسیدگی مسئولان را می طلبد.

به گزارش سیروان نوین به نقل از ایلام رصد؛ طرح تحول نظام سلامت طرحی برای بهبود سیستم‌های سلامت ایران است که از ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ در دولت یازدهم در بیمارستان‌های وزارت بهداشت آغاز به کار کرد.

 تحول در نظام سلامت با سه رویکرد حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و نیز ارتقای کیفیت خدمات اجرا شد

اما عملکرد این طرح تا جایی پیش رفت که بارها منجر به تحصن اقشار مختلف بر علیه این طرح ونارضایتی پزشکان را حاصل شد.

دولت پس از تعریف ها و تمجیدها از این طرح اخیرا با پدیده ای جالب و ابتکاری جالبتر از این طرح در شهر ایلام مواجه شدیم و آن هم بستری مردان در قسمت زنان بیمارستان شهید مصطفی خمینی است.

کسی نمی داند شاید این عمل در راستای موارد دوم و سوم ماهیتی این طرح که ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و ارتقای کیفیت خدمات است اجرا شده باشد !

اما از هر سمت و سویی که این موضوع را بررسی کنیم این چنین عملی نه با شرع و نه آداب فرهنگی استان ایلام همخوانی ندارد.

از آنجایی که در بخش زنان این بیمارستان، زنان با لباس مختص به بیمارستان و تاحدودی نیمه باز رفت و آمد می کنند در تصاویر حاصل شده مشاهده می شود که حتی در سرویس های بهداشتی نیز مردان و زنان از هم جدا نیستند که جای تامل و نظارت بیشتر مسئولین را می طلبد.

از طرفی دیگر بارها مشاهده شده که مردان برای عیادت زنان به این بخش ها مراجعه کرده اند در حالیکه اکثرا بیماران وضعیت پوشش مناسبی هم نداشته اند، و بعضا هم بنا به نوع بیماری قادر به پوشیدن البسه جهت رعایت شئونات اسلامی نیستند. از این رو از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی درخواست می شود نسبت به رسیدگی به این مسئله که در بیشتر بخش های بیمارستان های ایلام دیده می شود اقدام نمایند.

 

انتهای پیام/

 

نظرشما

آخرین عناوین