پربیننده ترین

کد مطلب: 15424
تاریخ انتشار : 1396-12-08 07:52
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام:
مردم بلیت‌های نوروزی را از سایت‌های معتبر و رسمی اخذ کنند
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام از افرادی که قصد دارند در ایام نوروز بلیت های خود را از طریق اینترنت دریافت کنند خواست این کار را در سایت‌های معتبر و رسمی انجام دهند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

به گزارش سیروان نوین به نقل از پایگاه خبری پلیس، علی جمالی اظهار داشت: افرادی که در حال برنامه‌ریزی برای مسافرت‌های داخلی و خارجی در ایام نوروز هستند حتماً بلیت‌های خود را از نمایندگی‌های معتبر که از سوی ارائه‌دهندگان بلیت ها عرضه می‌شود خریداری کنند.

وی افزود: امروزه شرکت‌های مسافرتی برای عرضه بلیت و سهولت فروش آن‌ها از وب سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی استفاده می‌کنند و مسافران هم با توجه به وجود چنین امکانی و برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه به صورت اینترنتی اقدام به خرید بلیت می‌کنند.

این مقام انتظامی در ادامه با یادآوری این نکته که فقط مراکز دارای مجوز قادر به ارائه بلیت‌های مسافرتی هستند اظهار داشت: راه‌اندازی فروشگاه‌های عرضه بلیت به صورت اینترنتی از طریق شرکت‌ها و آژانس‌های مسافرتی دارای مجوز امری قانونی است.

جمالی اضافه کرد: در این بین عده‌ای سودجو و کلاهبردار با توجه به حجم بالای تقاضا و ارائه پیشنهادهای وسوسه‌انگیز از این فرصت استفاده کرده و با راه‌اندازی فروشگاه‌های جعلی اقدام به فروش بلیت می‌کنند و خریداران پس از خرید از چنین مراکزی پس از مراجعه جهت اعزام و مسافرت متوجه می‌شوند بلیت‌های آنان غیرقانونی و جعلی است که این امر می‌تواند باعث بی‌برنامگی و سایر مشکلات برای افراد شود.

رئیس پلیس فتا استان ایلام از عموم مردم خواست که در هنگام خرید بلیت‌های اینترنتی حتماً نکات امنیتی را رعایت کرده و از سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی اطمینان حاصل کنند تا در دام کلاهبرداران سایبری قرار نگیرند و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نمایند.

انتهای پیام/

 

نظرشما

آخرین عناوین