پربیننده ترین

کد مطلب: 15155
تاریخ انتشار : 1396-11-15 23:30
فرمانده سپاه ناحیه سیروان در یادواره شهدای روستای لرینی گفت: امروز تفکر انقلاب اسلامی در جهان رواج پیدا کرده و سایر ملت ها با الگو گیری از انقلاب جمهوری اسلامی، همه میخواهند آقا و سرور خودشان باشند.

به گزارش سیروان نوین، عصر امروز(یکشنبه) بمناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، یادواره شهدای روستای لرینی از توابع شهرستان سیروان با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مردم شهیدپرور روستا در مسجد این روستا برگزار شد.

"احمد اورنگ"، فرمانده سپاه ناحیه سیروان در این یادواره، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، گفت: حیثیت و آبروی امروز ملت و نظام مدیون و مرهون خون شهدا و از خودگذشتگی رزمندگان دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: هدف از برگزاری یادواره شهدا و چنین برنامه هایی، در اصل یادآوری راه، سیره و سلوک شهداست؛ چرا که شهدا کسانی بودند که مسیرشان را انتخاب و راهشان را پیدا کرده و در مسیر ائمه معصومین(ع) و مسیر انقلاب قرار گرفتند بنابراین نیازی به یادواره ندارند؛ بلکه این ما هستیم که نیازمند یادواره هستیم و در اصل یادواره شهدا بخاطر خود ماست برای اینکه از سلوک شهدا و مسیر آنها دور نمانیم.

اورنگ با بیان اینکه مشکلات امروزی باعث شده سبک زندگی ما تغییر پیدا کرده و از مسیر شهدا و مسیر انقلاب فاصله بگیریم، تصریح کرد: امروز ما نیازمند این هستیم که هر چند وقت یکبار مراسماتی با یاد شهدا بگیریم تا برای ما یادآوری شود که شهدا چکار کردند که در اوج همه تحریم ها این انقلاب روی پای خود ایستاد. و این یادوآوری برای بازخوانی ماندن در این مسیر است.

وی با تبریک و گرامیداشت یوم الله دهه مبارک فجر، اظهار داشت: از ابتدای سال 57تا به امروز که نزدیک به 40 سال از عمر انقلاب اسلامی می گذرد ما با انواع توطئه ها و دشمنی ها از سوی دشمنان مواجه شدیم، از همان ابندا که انقلاب شکل گرفت، دشمنان خارجی دست به دست هم دادند که این انقلاب شکل نگیرد و وقتی شکل گرفت در همان روزهای اول تلاش کردند آنرا از پا بیاندازند و کودتای نوژه، 8سال جنگ تحمیلی، انواع تحریم های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، ترور دانشمندان و شخصیت ها، به دنبال تجزیه ایران افتادن، حمایت های گوناگون از منافقین، فتنه های گوناگون و...همه از نمونه های این جنایات بر علیه ماست و در واقع دشمنان از هیچ عملی علیه ما فروگذار نکردند.

فرمانده سپاه ناحیه سیروان عنوان کرد: دشمن معتقد است قبل از 57 جهان یک نظمی داشت که آمریکا در این نظم، در راس قرار داشت و همه کشورها زیر دستان آن؛ هر کسی به نیابت از آمریکا یک کار انجام میداد و همه نیروی غرب بودند؛ اما انقلاب سال57، به رهبری حضرت امام خمینی(ره) این نظم را به هم زد و به قول آنها، دنیا دچار بی نظمی شد چونکه قبل از سال 57 کسی جرات نداشت علیه آمریکا قد علم کند اما جمهوری اسلامی در برابر آنها ایستاد و نشان داد می توان جدای از آمریکا زندگی کرد و روی پای خود ایستاد.

وی افزود: آمریکا که تا قبل از آن، همه کشور ما در اختیارش بود مشاهده کرد که با ادامه این وضع، بقیه کشورها هم در برابر او قد علم خواهند کرد، لذا از آن سال تا الان، روزی نبوده است که آمریکا و آمریکاصفتان علیه این انقلاب توطئه نکنند.

وی ادامه داد: آمریکا به بهانه صدور انقلاب اسلامی و شیعه کردن سایر کشورها توسط انقلاب اسلامی، صدام را تحریک کرد و با این توطئه ها، صدام به ایران حمله کرد و هشت سال جنگ ناجوانمردانه بر ما تحمیل شد، جنگی که همه دنیا پشت آمریکا و صدام بودند اما نتوانستند از این توطئه موفقیتی کسب نمایند.

سخنران یادواره شهدای روستای لرینی تصریح کرد: بعد از هشت سال جنگ تحمیلی که ملت ما در برابر همه دنیا پیروز و سربلند شد، نقشه های دیگر دشمن از جمله تحریم های اقتصادی کلید خورد و جنگ فرهنگی شکل گرفت؛ شبکه های ماهواره ای و جنگ نرم با هدف تاثیر بر فرهنگ ما شروع شد، و همه اینها توطئه های استکبار جهانی بر علیه ملت ماست برای اینکه بنیان خانواده رابر هم بریزند، نسل سوم و چهارم را نسبت به انقلاب بدبین کند و با این جنگ نرم بتواند ما را از مبانی اسلامی بی تفاوت کند تا خودمان دست از این انقلاب بکشیم.

وی افزود: امروز تفکر آمریکایی در خود آمریکا در حال از هم پاشیدگی است و بنا بر اعتقاد خود کارشناسان آمریکایی، نظام تک قطبی دنیا در هم ریخته است و یک نظام چند قطبی در حال شکل گیری است که یکی از این قطب ها جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه دشمن امروز به دنبال این است که در باورهای ما تغییر ایجاد کند، افزود: شعار اصلی جمهوری اسلامی استقلال یعنی از یوغ استعمار درآمدن و استکبار ستیزی است و دشمن در صدد است این تغییر نگرش را در ما به وجود آورد.

این افسر ارشد نظامی با بیان اینکه امروز تفکر انقلاب اسلامی در جهان رواج پیدا کرده است، اظهار کرد: امروز هر کشوری که در برابر آمریکا قد علم می کند نشات گرفته از تفکر انقلاب اسلامی است و هر جا شعار مرگ بر آمریکا باشد نشانه این است که تفکر انقلاب اسلامی به آنجا صادر شده است.

وی اضافه کرد: علت اینهمه دشمنی آنها با ما این است که انقلاب اسلامی به حاکمیت غرب در دنیا خاتمه داد و امروز سایر ملت ها با الگو گیری از انقلاب جمهوری اسلامی، همه میخواهند آقا و سرور خودشان باشند.

فرمانده سپاه ناحیه سیروان با بیان اینکه امنیت در جمهوری اسلامی چون پشتوانه اش مردم است پایدار بوده و این امنیت برای مردم دنیا مثال زدنی است، ادامه داد: امروز با تفکر انقلاب اسلامی و با حضور جوانان نسل سوم و چهارم که الحمدلله گفتمان و تفکر انقلاب و امام خمینی(ره) را تحت زعامت حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) درک کردند، نه تنها در جمهوری اسلامی بلکه در سایر کشورها هم ما می توانیم امنیت ایجاد کنیم و امروز امن ترین کشور دنیا ایران اسلامی است در حالی که دور تا دور ایران اسلامی آتش و جنگ است.

سرگرد اورنگ با تاکید بر اینکه مردم ما انقلاب را می فهمند چون در ایجاد انقلاب و دفاع از میهن در جنگ تحمیلی و تثبیت انقلاب نقش آفرین بودند، خاطر نشان کرد: در هیچ کجای دنیا و در هیچ زمانی همانند این مردم نخواهد بود زیرا مردم ما مردمی هستند که پای این انقلاب خود ایستاد اند و برای حفظ آن خون داده اند و از جوانان خودشان هم گذشتند، بنابراین تا آخر پای این انقلاب خواهند ایستاد.
وی یادآور شد: انشاء الله مردم فهیم و بصیر ما در 22بهمن امسال هم همانند این دهه هایی که از عمر انقلاب گذشته است باحضور پرشور، موثر و آگاهانه خود، آخرین توطئه دشمنان را ناکام خواهند گذاشت و مشت محکم دیگری بر دهان دشمنانان و یاوه گویان خواهند کوبید.
 
در پایان این مراسم از خانواده های شهدای روستای لرینی با اهدای لوح تجلیل شد.

 

نظرشما

آخرین عناوین