کد مطلب: 15094
تاریخ انتشار : 1396-11-10 11:19
گزارشی از خدمات بسیج مهندسین کشاورزی به کشاورزان سیروانی/
بازدید اعضای بسیج مهندسین کشاورزی سیروان از مزارع نمونه کشاورزی+تصاویر
در راستای آموزش علمی کشاورزان جمعی از اعضای بسیج مهندسین کشاورزی سیروان از مزارع نمونه شهرستان بازدید کردند.

به گزارش سیروان نوین، آب، زمین، هوا، کشاورز و منطقه مناسب آن، زمانی که با علم روز همراه شوند؛ قطعاً، در افزایش بهره وری محصول مؤثر خواهند بود.

با توجه به نیاز کشور به نیروی جوان، با دانش و کارآزموده در بخش های مختلف تولیدی ما کمتر شاهد آموزش عملی با نحوه کار در سطح دانشگاه ها هستیم و این نیازی است که اگربرآورده شود در جهت ایجاد اشتغال جوانان گام موثری برخواهیم برداشت.

دراین راستا اعضای بسیج مهندسین کشاورزی سیروان با برگزاری طرح هایی همچون اردوهای جهادی و بازدید مستقیم از مزارع کشاورزی، این زمینه را فراهم کرده است و به بازدید از مزارع نمونه طرح مکانیزه نخود و عدس این شهرستان پرداخته و از نزدیک به بیان آموزش های لازم جهت افزایش بهره وری محصول و همچنین پاسخ به سوالات کشاورزان در این زمینه اقدام کردند.

روح اله ایدی زاده مسئول بسیج مهندسین کشاورزی سیروان در این راستا به خبرنگار ما گفت: این بازدید، با هدف کمک به ارتقای کشاورزی، بالا بردن میزان تولید محصول کشاورزان، علمی شدن کشاورزی و ارگانیک کردن محصولات کشاورزی خصوصا محصولات نخود و عدس در شهرستان می باشد.

وی افزود: این طرح در قالب طرح همگام با کشاورز و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری با اهدافی چون: پیشرفت اقتصادی کشور، افزایش تولید و پایداری تولیدات محصولات کشاورزی اجرا شد..

ایدی زاده تصریح کرد: این گونه طرح ها کمک موثری به کشاورزان جهت یادگیری کار به صورت عملی در محیط کار می کند و از نزدیک جواب خیلی از سئوالات کشاورزان داده می شود.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح، مربیان بسیج مهندسین کشاورزی با حرکتی جهاد گونه به کمک کشاورزان آمده اند، افزود: مهندسین کشاورزی سیروان به عنوان مربی در زمینه های مختلف در فصول مختلف سال به کشاورزان شهرستان مشاوره می دهند و به طور کل 5مربی در سطح شهرستان در این طرح ها فعالیت می کنند.

 

 

 

نظرشما

آخرین عناوین