پربیننده ترین

کد مطلب: 14403
تاریخ انتشار : 1396-09-17 17:13
کارشناس مسائل اجتماعی گفت: با تقویت باور ها و اعتقادات مذهبی می توان از گسترش بیشتر آسیب های اجتماعی جلوگیری کرد.

به گزارش سیروان نوین، عصر امروز به مناسبت هفته وحدت نشست بررسی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، با موضوع شبکه های اجتماعی در شهرک سرتنگ شهرستان سیروان برگزار شد.

مهدی آفتابی کارشاس مسائل اجتماعی در این نشست با تأکید براینکه آگاه‌سازی مردم در خصوص آسیب‌های شبکه‌های مجازی مستلزم اقدام و عمل مناسب است، اظهار کرد: صحبت کردن در خصوص مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و ارائه راهکار در این خصوص امری پسندیده است و مهم‌تر از آن اجرایی شدن این برنامه‌ها در درون خانواده هاست.

آفتابی آگاهی خانواده ها از آثار سوء شبکه‌های مجازی را یکی از راه‌های مقابله با آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی دانست و اظهار کرد: برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید به‌صورت ریشه‌ای و با برنامه مدون پیش رفت که این موضوع نیازمند یک شروع خوب است.

وی با اشاره به نقش برگزاری جلسات آگاهسازی برای والدین جهت حل پیشگیری از مشکلات و مسائل اجتماعی، خاطرنشان کرد: همه ما برای حل آسیب‌های اجتماعی باید به‌عنوان یک تکلیف عمومی ایفای نقش نماییم و خود والدین هم بایستی در این راه کنترل و نظارت بیشتری بر روی فرزندان خود داشته باشند.

کارشناس مسائل اجتماعی یادآور شد: باید با تقویت باور ها و اعتقادات مذهبی از گسترش بیشتر آسیب های اجتماعی جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: مسائل اجتماعی و اخلاقی یک شبه به‌وجود نمی‌آید و اگر می‌خواهیم این موضوع را بررسی کنیم باید بدانیم که این فرآیندی است که از هنگام تولد شروع می‌شود و در جوانی خود را به‌صورت آشکار نشان می‌دهد.

آفتابی بابیان اینکه استفاده از ظرفیت هیات های مذهبی و جلسات مختلف با قشرهای مختلف می‌تواند به برطرف شدن آسیب‌های اجتماعی کمک کند، یادآور شد: طبق آمارهای موجود، کسانی که با مساجد و مبانی و ارزش های دینی و اعتقادی پیوند دارند، ۱۵ درصد کمتر از سایر افرادی که با معنویات فاصله دارند دچار اعتیاد و آسیب های اجتماعی می شوند.

در ادامه این نشست همچنین در خصوص اعتیاد و چگونگی پییشگیری از آن، ماهواره و تاثیرات مخرب آن بر بنیان خانواده، طلاق و سایر آسیب ها بحث و تبادل نظر شد.

 

نظرشما

آخرین عناوین