پربیننده ترین

کد مطلب: 14384
تاریخ انتشار : 1396-09-17 15:08
امام جمعه سیروان گفت: امت های اسلامی در برابر اقدامات سخیف و ابلهانه آمریکا کوتاه نیایند.

به گزارش سیروان نوین، حجت الاسلام و المسلمین سیدمصطفی موسوی امام جمعه سیروان در خطبه های نماز جمعه سیروان، ضمن محکوم کردن اقدام سخیف و ابلهانه ی رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی، اظهار کرد: امروز بزرگترین مصیبت و ناراحتی بر امت اسلامی وارد شد. امروز روز غم و ناراحتی مسلمانان است زیرا مصیبتی بالاتر از این نیست که آمریکا می خواهد با رد کردن تمام خط قرمزها، حیثیت امت اسلام را لکه دار نماید، و این جای تاسف و دردمندی دارد.

وی افزود: امروز با دستور ترامپ رئیس جمهور آمریکا، ثابت شد آمریکا این شیطان بزرگ، هیچ ارزشی برای هیچ کس قائل نبوده و هیچ احترامی برای هیچ انسان و بشری قائل نیست و اگر امروز امت اسلامی به پا نخیزند و در مقابل این مسئله تا از بین رفتن کامل آن و تا شکست کامل آن سکوت نماید، آمریکا و مستکبران این پیام را دریافت خواهند کرد که امت های اسلامی در برابر اینگونه کارها اعتراض کوتاهی خواهند کرد و سپس تمام می شود و آمریکا کار خودش را خواهد کرد، بنابراین ما تا آخرین نفس باید بایستیم و از این آرمان کوتاه نیامده و تا بر چیده شدن کامل این اقدام آرام ننشینیم.

موسوی تصریح کرد: ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(حفظه الله) همیشه با تدابیر و فرامین خود راه گشای ما بوده اند و همیشه در ناراحتی و مصیبت های امت اسلامی علاوه بر آنکه راه را به ما نشان می دهند، در عین حال امید را هم به امت اسلامی هدیه کرده اند.

وی با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب که فرمودند" این اقدام آمریکا نشان از عجز آمریکا دارد" ، افزود:  اگر میبینیم آمریکا این چنین اقداماتی انجام می دهد چون آمریکا عاجز و ناتوان است و مهمتر از آن نشان از تدبیر بالا و خرد حکیمانه مقام معظم رهبری دارد که همیشه فرموده و می فرماید، "آمریکا دشمن درجه یک بشریت است" و امروز با این اقدام آمریکا مشخص شد که آمریکا دشمن انسایت و دشمن بشریت است.

خطیب نماز جمعه سیروان بیان داشت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در تمام سخنرانی های خود می فرماید، دشمنان با نقشه خودشان به دنبال این هستند که اولویت اول جهان اسلام یعنی فلسطین را به اولویت های بعدی تبدیل کنند، اما این کار آمریکا نشان داد اولویت اول جهان اسلام، باید فلسطین باشد و امت های اسلام بایستی در برابر این اقدام سخیف و ابلهانه آمریکا کوتاه نیامده و سکوت نکنند، تا انشاءالله شکستی دوباره بر آمریکای جنایتکار و ایادی او تحمیل شود.

وی در ادامه به 18آذر سالروز معرفی رژیم صدام بعنوان آغازگر جنگ تحمیلی علیه ایران اشاره کرد و افزود: سازمان های بین المللی، سازمان بین المللی نیستند بلکه سازمانی در خدمت آمریکا، انگلیس و رژیم جعلی صهیونیستی هستند؛ چون هم اکنون ظلم های آشکار کشورهایی مانند آل سعود به مردم یمن، یا آل خلیفه بر مردم بحرین، را به وضوح می بینیم و مجامع جهانی هم نتوانسته برای این ملت های مظلوم مسلمان کاری انجام دهد.

موسوی با اشاره به اینکه رژیم صدام به ایران اسلامی حمله کرد و اینهمه جنایت مرتکب شد و مجمع جهانی هیچ کاری انجام نداد، گفت: پیام این مسئله این است که ملت ها تا خوشان به فکر خود نباشند و از خود دفاع نکنند هیچکسی از مجامع جهانی مشکل آنها را حل نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه قدرت موشکی جمهوری اسلامی قابل مذاکره نخواهد بود، افزود: اگر امروز قدر موشکی داریم و مقام معظم رهبری هم تاکید می کنند که مسائل دفاعی ما قابل مذاکره نیست، به این علت است که مجمع جهانی در هنگام ایجاد مشکل، برای ما کاری نخواهد کرد و اگر بر سر اینها مذاکره کنیم، کشورهای مستبد همانند آمریکا، در کمال بی رحمی کشور ما را مورد تجاوز قرار خواهند داد، بنابراین لازم است خودمان در برابر اینگونه تهدیدات از خود دفاع نماییم.

 

انتهای پیام/ح

 

نظرشما

آخرین عناوین