پربیننده ترین

کد مطلب: 14286
تاریخ انتشار : 1396-09-09 09:52
حکایت این روزهای تفرقه افکنان؛
"یه که ئاگر چگ ده ماله، یه که ملیچگ ده برشان"
این ضرب المثل یکی از پر کاربردترین ضرب المثل هایی است که معمولا ایلامی هااز ان استفاده می کنند وبه این معنا است که مشکلی برای فردی به وجود می آید اما عده ای به دنبال دریافت منافع خود از درماندگی و بیچارگی فرد آسیب دیده هستند.

به گزارش سیروان نوین به نقل از ایلام رصد؛ «یه که ئاگر چگ ده ماله، یه که ملیچگ ده برشان» این ضرب المثل یکی از پر کاربردترین ضرب المثل هایی است که معمولا ایلامی هااز ان استفاده می کنند وبه این معنا است که مشکلی برای فردی به وجود می آید اما عده ای به دنبال دریافت منافع خود از درماندگی و بیچارگی فرد آسیب دیده هستند، چیزی که این روزها به وفور مشاهده می شود.

در حالی که یکی از بزرگترین و وسیع ترین زلزله های غرب کشور دراستان  کرمانشاه و شهرسرپل ذهاب رخ داد؛ عده ای عاشقانه و انسان دوستانه به خدمت رسانی به مردم همت گماردند و اقلیت هایی در لابه لای این موج عاشقانه به دنبال دودسته کردن و تفرقه افکنی دست زدند،  عده ای که ایران واحد را به ارتش و سپاه، مردم و حاکمیت و ... تفکیک کردند.

رسانه های معاندی که آبشخور آنان انگلیس و ترکیه و ... است ولی اقدامات تفرقه افکنانه خود را در داخل کشور پیاده می کنند، «آمد نیوز»ها و مملکته»هایی که دائم برطبل تفرقه می کوبیدند و از طرفی هم نه خیر خواه مردم و نه ارتش بودند، حال اینکه اگر سپاهی وجود نداشت همین افراد در مقابل ارتش قد علم میکردند و سعی در سست کردن ریشه این بازوان پر توان انقلاب اسلامی داشتند.

این گربه صفت ها برای رضای خدا موش نمیگیرند، این قوم برای رضای خدا و در جهت پیشرفت مملکت اقدامات ارتش را بلد نمی کردند بلکه تنها برای تفرقه سازی و نادیده گرفتن اقدامات بسیج و سپاه بود.

نمیتوان از این گروه انتظار داشت به جای تفرقه افکنی به فکر مردم اسیب دیده باشند چون این گروه به فکر مردم مستضعف و اسیب دیده نبوده و تنها به فکر منافع خود در تلاش هستند.

اما مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی دست در دست هم و بدون توجه به منافقین همچون موجی که گل و لای را می شوید این کتیفی ها و لجن ها را در خود شست و شو داد حال آنکه امت واحده ایران اسلامی همانند پرنده ای قوی و پرتوان که بازوان آن ارتش و سپاه هستند، هیچگاه به این امواج تفرقه انگیز بها نداده و همواره برای داشتن حصاری امن و ایمن و برای دور ساختن نگاه حریصانه و طمع ورزانه استکبار بازوان اصلی خود یعنی سپاه و ارتش را تنها نمی گذارند.

انتهای پیام/ح

 

 

نظرشما

آخرین عناوین