پربیننده ترین

کد مطلب: 14187
تاریخ انتشار : 1396-09-01 20:45
فرمانده سپاه ناحیه سیروان گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57، نظام تک قطبی را بر هم زد و در حال مشاهده شکل گیری نظام چند قطبی هستیم.

به گزارش سیروان نوین، نشست روشنگری به مناسبت هفته بسیج، با حضور  بسیجیان در مسجد روستای چشمه خزانه بخش کارزان شهرستان سیروان برگزار شد .

سرگرد پاسدار احمد اورنگ، فرمانده سپاه ناحیه سیروان در این نشست بصیرتی ضمن تبریک هفته بسیج و تبریک نابودی داعش در عراق و سوریه، گفت: بسیج یک فرهنگ است که با تلاش امام راحل به سراسر جهان امتداد یافت و یک روی این امتداد حضور و سازماندهی بسیج در کشور های مختلف جهان است که امروز نمود عینی بسیج و مقاومت دیده می شود و حفظ این داشته ارزشمند وظیفه همگانی است.

وی افزود: بسیج با اقتدار در کنار نظام مقدس جمهوری اسلامی، نفس دشمنان را فشرده و اکنون دشمنان به قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران پی برده اند.

اورنگ با بیان اینکه امروزه دشمنان؛ خانواده و فرهنگ کشور ما را مورد هدف قرار داده اند، اظهار کرد: این همه سرمایه گذاری آنها برای تضعیف نظام جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه در طول عمر پربرکت انقلاب اسلامی ایران، دشمنی های عیادی خارجی و داخلی به چشم می خورد، افزود: جنگ تحمیلی، تحریم های علیه ایران، فتنه 88 و... همه حاصل توطئه استکبار جهانی و همراهی عده ای فریب خورده داخلی بود.

اورنگ خاطرنشان کرد: با وجود نزدیک به 4دهه افتخار آفرینی جمهوری اسلامی ایران، تحولات منطقه و اتفاقاتی که امروز در مدیریت جمهوری اسلامی در حال گذر هست، یکی از ابعاد نظام چند قطبی آینده ایران خواهد بود.

فرمانده سپاه ناحیه سیروان با بیان اینکه دشمنان که تا دیروز با توطئه و ایجاد فتنه به دنبال انحراف و به چالش کشیدن جمهوریت نظام بودند با بصیرت مردم و رهبری های مقام معظم رهبری همه توطئه های آنها با شکست مواجعه شد، افزود: دشمنی آمریکا با ایران بر سر عقیده و تفکر است و آنها قصد از بین بردن اسلام و به چالش کشیدن اسلامیت نظام هستند و در این خصوص نسخه هایی مانند اسلام انگلیسی یا اسلام آمریکا را نیز ایجاد کرده اند که همه آنها با هدف بدبین نمودن تمدن ها از اسلام می باشند.

وی با بیان اینکه عده ای بر این باور بودند که بدون آمریکا نمی شود زندگی کرد، گفت: کشورها و ملت ها بر این باور بودند که بدون آمریکا نمی شود زندگی کرد و هرچند متاسفانه هنوز بعضی ها همین باور را دارند، اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، موجی در دنیا ایجاد شد و امروز در بسیاری از کشورهای جهان به این باور رسیده اند که بدون آمریکا هم می شود زندگی کرد.

اورنگ اظهار کرد: دشمنان بعد از پیروزی انقلاب انواع توطئه و تحریم را بر علیه ایران راه انداختند چرا که جمهوری اسلامی قدرت آنها را به هم ریخته است.

فرمانده سپاه ناحیه سیروان با بیان اینکه دوستی با آمریکا هیچ سودی برای هیچ کشوری نداشته است، افزود: کسانی که با آمریکا دست دوستی داده اند امروز هیچ چیزی از خود ندارند ولی در عوض ایران اسلامی بخاطر دشمنی با آمریکا و تحریم ها، امروز در بسیاری از زمینه ها پشرفت های قابل توجهی داشته است.

وی عنوان کرد: کشورهای عربی که بازیچه آمریکا شده اند، از یک طرف با کاهش قیمت نفت باعث کاهش درآمد خود شده و از طرفی پول نفت را هزینه خرید مهمات و تجهیزات نظامی بر علیه کشور یمن می کنند و به همین خاطر این کشورها در سال های آتی به بحران های فراوانی گرفتار خواهند شد..

این مسئول با بیان اینکه 38 سال ایستادگی ملت ایران الگویی برای سایر ملت ها شده است، خاطرنشان کرد: امروز ملت ها از گفتمان استکبار ستیزی انقلاب اسلامی تبعیت می کنند و شاهد شکل گیری یک نظام چندقطبی در جهان هستیم.

وی تاکید کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57، نظام تک قطبی را بر هم زد و در حال مشاهده شکل گیری نظام چند قطبی هستیم و انشاءالله در آینده نظام جمهوری اسلامی یکی از قطب های ابرقدرت جهان خواهد بود.

فرمانده سپاه ناحیه سیروان با بیان اینکه آمریکا جهان را به یک دهکده تشبیه کرده بود که کدخدایی آن آمریکا است، گفت: جمهوری اسلامی در سال 57 به پشتوانه مردم و با رهبری های حضرت امام (ره) این معادلات آمریکا را برهم زد و دیگر خبری از آن دهکده جهانی نبود.

اورنگ بیان کرد: پیشرفت کشور در گرو ارتباط با ابر قدرت ها نبوده و نیست، بلکه در گروه اتکا به توان داخلی و استفاده از ظرفیت داخلی است.

فرمانده سپاه ناحیه سیروان یکی از دست آوردهای انقلاب را امنیت دانست و تصریح کرد: دشمن در اطراف کشور جمهوری اسلامی، جنگ های مختلفی را به راه انداخته است و هدف او فشار بر ایران است، اما الحمدلله ایران اسلامی امن ترین کشور دنیاست و حتی به برکت وجود سربازان دلیر سپاه اسلام امنیت سایر کشورها را نیز تامین می نماید.

اورنگ تاکید کرد: به برکت انقلاب اسلامی، امروز ایران نقش کلیدی در تحولات منطقه دارد و معادلات منطقه را برای آمریکا بر هم زده است.

فرمانده سپاه ناحیه سیروان در پایان بر وحدت، اتحاد و یکپارچگی، پیروی از فرامیبن مقام عظمای ولایت جهت حفظ ماهیت نظام تاکید کرد.

نظرشما

آخرین عناوین