پربیننده ترین

کد مطلب: 14184
تاریخ انتشار : 1396-09-01 17:16
فرمانده سپاه ناحیه سیروان در یادواره شهدای روستای گوراب گفت: قدرت و صلابت امروز ایران اسلامی مرهون شهداست.

به گزارش سیروان نوین، در سومین روز از هفته بسیج، یادواره شهدای روستای گوراب از توابع شهرستان سیروان با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مردم شهیدپرور روستا در مسجد این روستا برگزار شد.

سرگرد پاسدار احمد اورنگ، فرمانده سپاه ناحیه سیروان در این یادواره، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: حیثیت و آبروی امروز ملت و نظام مدیون و مرهون خون شهدا و از خودگذشتگی رزمندگان دوران دفاع مقدس است.

وی با اشاره به هجوم تبلیغاتی دشمنان علیه ایران اسلامی، بر لزوم حراست و پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی و وحدت آحاد مردم تاکید کرد.

اورنگ با بیان اینکه شهدا اسطوره ها و قهرمانان ملی کشور هستند، گفت: یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس به عنوان قهرمانان بی بدیل ملی تاریخ کشور هیچگاه از اذهان ملت ایران پاک نخواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه سیروان ادامه داد: شهدای والامقام با سلحشوری و از جان گذشتگی در راه دفاع از حریم اسلام و صیانت از کیان نظام اسلامی جان خود را فدا کردند و این راه افتخار آمیز امروز باید ادامه یابد.

وی افزود: ما بایستی با تفکر انقلابی و تفکر بسیجی، از راه شهدا، که جان شیرین خودشان را تقدیم این نظام و این انقلاب کردند پیروی کنیم؛ چرا که نه تنها کشور ما بلکه منطقه ما، منور از این نور و تفکر شهداست.

این افسر ارشد نظامی با اشاره به نابودی گروه تروریستی تکفیری داعش، گفت: امروز ما به برکت تفکر انقلابی و وجود سردارانی چون سردار سلیمانی توانستیم ریشه داعشیان را بخشکانیم.

وی ادامه داد: با همین تفکر انقلابی قطعا ما می توانیم در سایر زمینه ها چون اقتصاد و مسائل فرهنگی هم پیشرفت نماییم.

اورنگ هدف از برگزاری این یادواره های شهدا را یاد آوری راه شهدا برای خود ما دانست و تصریح کرد: یادواره به معنای یادآوری است و ما باید یاد بگیریم که شهدا چه کاری کردند و چه مسیری در پیش گرفتند.

وی با اشاره به اینکه شهدا به آرمان خود که همان شهادت بود رسیده اند، و امروز ما هستیم که نیازمند یاد شهداییم، گفت: ما باید با یادکردن راه و یاد شهدا، خودمان را پیدا کنیم و ببینیم در کجا ایستاده ایم.

فرمانده سپاه سیروان عنوان کرد: وقتی که همه قدرت های دنیا در جنگ تحمیلی در برابر جمهوری اسلامی ما بعنوان یک کشور نوپا ایستادند، این شهدا بودند که باخودباوری، ایثار، شجاعت، تفکر انقلابی و بصیرت  ایستادند و این انقلاب را به پیروزی رساندند.

وی خاطر نشان کرد: قدرت و صلابت امروز ایران اسلامی مرهون شهداست و شهدا با باور اینکه ایران اسلامی دشمن دارد و با تکیه بر توانایی خود و خودباوری، توانستند در دفاع مقدس، کشور را پیروز نمایند.

اورنگ تاکید کرد: اکنون ما هم باید بپذیریم که آمریکا و رژیم صهیونیستی، امروز دشمن ما و دشمن عقیده ما هستند؛ و وقتی این را باورکنیم یعنی یاد و راه شهدا را یاد کرده ایم؛ بنابراین بایستی با تفکر انقلابی و تفکر بسیجی ادامه دهنده راه شهدای گرانقدرمان باشیم.

 

در پایان این مراسم از خانواده های شهدای روستای گوراب با اهدای لوح تجلیل شد.

نظرشما

آخرین عناوین