پربیننده ترین

کد مطلب: 14051
تاریخ انتشار : 1396-08-23 11:20
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام گفت: به ازای هر ایلامی باسواد یک کتاب در کتابخانه‌های استان وجود دارد .

به گزارش سیروان نوین، مراد جلیلیان اظهار داشت: اکنون 49 کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی در این استان فعال است که جوابگوی نیازهای مردم نیست و با وجود اینکه اکنون عملیات ساخت 10 کتابخانه عمومی در استان در حال ساخت است و تا پایان سال به 12 مورد افزایش می‌یابد، ولی توسعه این فضاهای فرهنگی در استان در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام به سرانه کتاب در استان اشاره کرد و گفت: اکنون 538 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان وجود دارد که با احتساب آن اکنون به ازای هر ایلامی باسواد یک جلد کتاب در کتابخانه‌ها وجود دارد.

وی تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی استان را 26 هزار نفر عنوان کرد و افزود: طی دو سال گذشته بیش از 100 هزار جلد کتاب از طریق این نهاد به دهیاری‌ها، مدارس و ارگان‌های مختلف استان اهدا شده است.

این مسؤول اضافه کرد: عمده اعضای کتابخانه‌های عمومی استان به مطالعه رمان، ادبیات و علوم اجتماعی و کودک و نوجوان گرایش دارند که باید این منابع در کتابخانه‌های استان تقویت شوند.

جلیلیان با اشاره به گرایش مردم به شبکه‌های مجازی تصریح کرد: مردم باید از آسیب‌های فضای مجازی مطلع و نگذارند این شبکه‌ها اجتماعی جایگزین مطالعه کتاب و کتابخوانی شوند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام گفت: در این زمینه باید فرهنگسازی و اطلاع رسانی مناسب انجام گرفته تا اثر فرهنگی کتاب در جامعه تضعیف نشود.

وی همچنین به انجمن خیرین کتابخانه‌ساز در استان اشاره کرد و گفت: مشارکت در ساخت کتابخانه در استان نیازمند فرهنگسازی بیشتر است و افراد خیر باید در این زمینه مشارکت بالاتری داشته باشند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام شعار امسال هفته کتاب و کتابخوانی را «آینده روشن با خانواده کتابخوان» برشمرد و گفت: عضویت رایگان، برگزاری نشست‌های کتابخوان، مسابقه‌های مختلف فرهنگی، نشست‌های جمع خوانی کتاب، برپایی نمایشگاه کتاب و غیره از مهمترین برنامه های بیست و پنجمین دوره هفته کتاب در کتابخانه های سرتاسر استان است.

فارس

انتهای پیام/

 

 

نظرشما

آخرین عناوین