پربیننده ترین

کد مطلب: 13658
تاریخ انتشار : 1396-07-23 23:13
جلسه ستاد اربعین شهرستان سیروان با حضور رؤسای کمیته های اجرایی ستاد اربعین، شوراها و دهیاران برگزار شد.

به گزارش سیروان نوین، پیش از ظهر امروز(یکشنبه) جلسه ستاد اربعین حسینی به ریاست معاون فرماندار و با حضور رؤسای کمیته های اجرایی ستاد اربعین شهرستان، شوراها و دهیاران بخش مرکزی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

باقر عالمی معاون فرماندار در این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، اظهار کرد: کم کم به زمان برگزاری کنگره عظیم و بین المللی اربعین نزدیک می شویم، کنگره ای که به عنوان یک رویداد فرهنگی به کانون توجهات مسلمانان و حتی جهانیان تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه اربعین در چند سال گذشته به یک رویداد بزرگ تبدیل شده به حدی که قطعاً ابعاد مختلف آن نیازمند بررسی، تحقیق و برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده می باشد، افزود: تجمع و تردد چنین جمعیت عظیمی در زمان کم و در محور و مکان خالی نمی تواند بدون برنامه ریزی باشد؛ و این رویداد فرهنگی دارای ابعاد مختلف دینی، اعتقادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی، انتظامی و ترافیکی با نقاط مثبت فراوان است که بدون برنامه ریزی درست و دقیق و کارشناسی شده مشکلاتی در پی دارد.

معاون فرماندار سیروان ضمن تقدیر و تشکر از همه افرادی که در سالهای گذشته در اجرای برنامه های اربعین همکاری و تلاش داشته اند، تصریح کرد: قطعاً انجام این کارها با نیت حسینی و خادمی انجام می گیرد و اجر و پاداش آن را هم امام حسین (ع) و ائمه متقبل می شوند؛ اما انتظار می رود با توجه به توان و ظرفیت شهرستان مانند سالهای گذشته خدمات خوبی را ارائه دهیم و همه نهادها و دستگاهها و افراد تلاش مضاعف داشته باشند، چون این مراسم به شکلی که شاهد آن هستیم تقریباً در جهان بی نظیر است و این مهم وظایف ما را سنگین تر خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه این رویداد فرهنگی را نباید دولتی کنیم افزود: تا می توانیم بایستی حضور دستگاههای دولتی ناملموس شود و مدیریت کار و پیگیری امور باید در دست مردم، سمن ها، شوراها، پایگاههای مقاومت بسیج و دهیاران واگذار شود.

عالمی با بیان اینکه ستاد اربعین شهرستان با کارگروههای معین تشکیل شده است که هر کارگروهی دو وظیفه مهم را بایستی دنبال کند، تصریح کرد: برنامه ریزی و سازماندهی امور و آمادگی برای ارائه خدمات در آن ایام و همچنین آسیب شناسی و شناسایی مشکلات سالهای قبل و تلاش در جهت رفع آنها از مهمترین وظایف اعضاء ستاد اربعین شهرستان است.

معاون فرماندار سیروان با اشاره به نقش دهیاران در اجرای برنامه ها در روستاها، خاطر نشان کرد: دهیاران به عنوان مدیران روستا وظایف سنگینی بر عهده دارند چرا که بعنوان منتخب شورا و اعتمادی که مردم به شورا و دهیار دارند، نقشی حیاتی در اجرای برنامه های محوله دارند و باید تلاش بیشتری  هم در مدیریت برنامه ها و هم در جمع آوری نذورات و کمکهای مردمی و ارائه خدمات داشته باشند.

باقر عالمی با اشاره به اهمیت مسائل امنیتی و انتظامی در مراسم اربعین، تاکید کرد: مسئله امنیت و رعایت نظم و مقرارات از مسائل مهمی است که باید رعایت شود چرا که حضور همه ما نماد فرهنگ مردم استان و شهرستان است و باید همه مسائل را رعایت نماییم.

انتهای پیام/

نظرشما

آخرین عناوین