پربیننده ترین

کد مطلب: 13617
تاریخ انتشار : 1396-07-20 07:51
مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: مایه کوبی یک میلوین و ۶۵۰ هزار راس دام سبک و سنگین این استان جزو برنامه های فصل پاییز دامپزشکی استان است.

به گزارش سیروان نوین، دکتر وهاب پیرانی روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: یک میلیون و ۶۰۰ هزار راس از این تعداد دام سبک و ۵۰ هزار راس نیز دام سنگین است که قرار است در ۳ ماه فصل پاییز مایه کوبی شوند.

وی ادامه داد:  با توجه به اقدام های پیشگیرانه و مایه کوبی احشام سبک و سنگین در سه سال گذشته بیماری هایی چون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ، تب کریمه کنگو  و تب برفکی در استان ایلام مشاهده نشد.

مدیرکل دامپزشکی ایلام شیوع ذبح دام در مراکز غیر مجاز را از معضلات استان برشمرد و گفت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته ۵۰ درصد کشتار دام در مراکز غیرمجاز انجام می شود و با وجود تلاش های صورت گرفته با هماهنگی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی اما همچنان در برخی نقاط استان این مسئله مشاهده می شود.

پیرانی تاکید کرد: کشتار غیرمجاز دام یکی از مهم ترین عوامل انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام است.

مدیرکل دامپزشکی ایلام تاکید کرد: در نیمه نخست امسال با بیش از ۳۶ هزار مورد بازدید از مراکزعرضه کننده فرآورده های خام دامی و مراکز تولید، ۴۸۵ مورد فرآورده خام دامی غیر بهداشتی ، پلمپ ۹۴ واحد متخلف و ضبط ۱۸ هزار کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف صورت گرفت.

 

انتهای پیام/

 

نظرشما

آخرین عناوین