پربیننده ترین

کد مطلب: 13433
تاریخ انتشار : 1396-07-05 22:50
به مناسبت هفته دفاع مقدس، یادواره شهدای شهر لومار برگزار شد.

به گزارش سیروان نوین، به مناسبت هفته دفاع مقدس ، یادواره چهار شهید شهر لومار، صبح امروز با حضور خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جمعی از بانوان بسیجی در سالن اجتماعات سپاه ناحیه سیروان برگزار شد.

حجت الاسلام فرشاد عبدی از روحانیون برجسته شهرستان در این مراسم گفت: عزت و افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مرهون از خود گذشتگی شهدا است.

وی خاطرنشان کرد: ایثارگران و شهدا در میدان نبرد از جان خود گذشتند تا از استقلال، عظمت، شرافت، آزادی و اسلام محافظت کنند و درس مقاومت، مردانگی، آزادگی و جوانمردی را به ملت‌ها بیاموزند.

عبدی بزرگترین درس عاشورا را درس شهادت، ایثار و فداکاری در راه خداست  دانست و اظهار کرد: ایثار یعنی بزل و تقدیم یک چیز گران بها از انسان، و جان بزرگترین سرمایه انسان است؛ و شهدا بخاطر دین و اسلام رفتند و سرمایه با ارزش خود را بخشیدند و این نمونه آشکار ایثار و فداکاری است.

وی افزود: محرم امسال یک حسن دیگری دارد و آن تلاقی با کربلای جبهه های ایران است؛ و هشت سال دفاع مقدس ما نمونه دیگری از کربلا است چرا که ملت ما در این جنگ تحمیلی شاهد صحنه هایی همانند وقایع کربلا بودند.

سخنران مراسم یادواره شهدای شهر لومار یادآور شد: وظیفه اکنون ما در برابر خون شهدا سنگین و دشوار دانست زیرا ما در برابر خون های ریخته شده امام حسین(ع) و شهدا از صدر اسلام تا هم اکنون مسئولیم و در قیامت باید پاسخگوی این خون های ریخته شده باشیم.

وی برپا داشتن نماز را اولین وظیفه اکنون ما دانست و ادامه داد: وظیفه ما در برابر شهدا انجام واجبات و ترک محرمات است؛ و نماز مهمترین وظیفه ماست زیرا نماز نردبان عروج بشر به عرش اعلا و نزدیک کننده مومن به خداست؛ و توجه به این امر که امام حسین(ع) در روز عاشورا حتی با وجود شهادت اهل بیت(علیهم السلام) نمار خود را به پا داشت، اهمیت نماز را برای ما نشان می دهد.

عبدی عنوان کرد: هر کس شهادت می خواهد و به دنبال سیره عملی زندگی شهداست باید در برپا داشتن نماز جدیت داشته باشد.

وی نقش مادران در خانه را در برپایی نماز مهم دانست و گفت: اولین مروج نماز در خانواده ها مادران هستند و مادران عزیز باید نماز را در بین اعضای خانواده آموزش دهند.

حجت الاسلام عبدی بیان داشت: هفته دفاع مقدس نماد افتخارات ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی و حماسه آفرینی رزمندگان در دفاع از مرزهای میهن اسلامی برای عزت و سربلندی اسلام و قرآن است.

وی اضافه کرد: حفظ اسلام و ارزش‌های اسلامی، پیروی از دستورات قرآن و حفظ حجاب مهم‌ترین پیام شهداست و برای عمل به وصایای شهدا، بصیرت و اقدام عملی نیاز است.

 

عبدی در ادامه تبعیت از ولایت فقیه را رمز پیروزی ملت اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: امروز بحث ولایت فقیه در تداوم امامت مطرح است و براساس اعتقاد ما در دوره غیبت، این ولایت به نائبان عام آن امام یعنی ولی فقیه سپرده شده است، بنابر این تنها در سایه تبعیت از ولی است که می‌توانیم به سلامت کشتی انقلاب را از دریای پرتلاطم دنیا و منطقه کنونی عبور دهیم.

 

در پایان این مراسم از خانواده های شهدای شهر لومار تجلیل شد.

 

 

 

نظرشما

آخرین عناوین