پربیننده ترین

کد مطلب: 12883
تاریخ انتشار : 1396-05-18 14:41
کارگاه آموزشی طلاق و پیامدهای پس از آن در سیروان برگزار گردید.

به گزارش سیروان نوین، پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) کارگاه آموزشی مسائل و آسیب های اجتماعی با محوریت طلاق و پیامدهای پس از آن برای مددجویان تحت حمایت بهزیستی، بانوان سرپرست خانوار و جمعی از دختران شهرستان با همت اداره بهزیستی سیروان برگزار گردید.

محمد هوشمند مدیر اداره بهزیستی سیروان در این کارگاه، به مشکلات و معضلات اجتماعی اشاره کرد و گفت: حل مسائل و معضلات اجتماعی باید جز اولویت های حل مشکلات مردم در شهرستان قرار گیرد.

وی طلاق را یکی از معضلات اجتماعی دانست و افزود: آسیب های اجتماعی به هر نحو که باشد به بنیان های خانواده و جامعه لطمه خواهد زد، و طلاق هم یکی از این آسیب های اجتماعی اولویت دار است که نیازمند حل شدن و آگاه سازی در خصوص آسیب های پس از آن است.

هوشمند طلاق را شروع یک رویداد ناگوار دانست و اظهار کرد: اولین قشری که از طلاق آسیب خواهد دید، بانوان هستند؛ و این امر نیازمند مطالعه جدی است و می بایست آموزش های لازم در این زمینه به بانوان داده شود تا بتوان از وقوع این معضل اجتماعی جلوگیری کرد.

وی به انواع طلاق اشاره کرد و گفت: متاسفانه آمار طلاق رو به افزایش است و بسیاری از طلاق ها، طلاق عملی نیست و عاطفی هستند که می توان با آموزش و مشاوره مناسب از وقوع آنها جلوگیری کرد.

 

همچنین در این جلسه توسط مدیر و کارشناسان بهزیستی شهرستان، پیامدهای معضلات اجتماعی دیگر مانند اعتیاد، سرقت، خودکشی، مهاجرت، فقر، بیکاری و ... مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

 

نظرشما

آخرین عناوین