کد مطلب: 12482
تاریخ انتشار : 1396-04-19 09:23
طی مراسمی از دانش آموزان محجبه دوره دوم متوسطه شهرستان سیروان تقدیر بعمل آمد.

به گزارش سیروان نوین به مناسبت هفته عفاف و حجاب، از دانش آموزان محجبه دوره دوم متوسطه شهرستان سیروان با همت اداره آموزش و پرورش شهرستان تقدیر به عمل آمد.

"حجت الاسلام و المسلمین سیدمصطفی موسوی" امام جمعه شهرستان سیروان در این مراسم اظهار کرد: بانوان و دختران در شهرستان سیروان حجاب برتر یعی چادر را برای خود انتخاب کرده اند و الحمدلله در شهرستان سیروان بدحجابی وجود ندارد، و این انتخاب بانوی برتر محجبه در شهرستان سخت است.

وی با بیان اینکه بانوان در شهرستان سیروان نقش فعالی دارند افزود: بانوان سیروان در بخش های مسائل فرهنگی، عرصه های انقلابی، برگزاری آیین های مذهبی و مراسمات عزاداری نقش پررنگی داشته و پیشتاز هستند و پرشور و موثر برنامه های شهرستان را به پیش می برند و این باعث شده است که فضای شهرستان فضای مثبت و معنوی از نظر عفاف و حجاب باشد.

موسوی تصریح کرد: برگزاری مراسمات مذهبی مانند روضه امام حسین(ع) با حضور بانوان در شهرستان، در برابر دشمنان و نقشه های آنان مفید است و بانوان می بایست در این زمینه پیش قراول باشند و هرچه باشکوهتر این مراسمات را برگزار نمایند.

وی با اشاره به فرمایش امام راحل(ره) که فرمودند" از دامن زن مرد به معراج می رسد"، افزود: انقلاب اسلامی ایران که به وقوع پیوست، همین مادرهای با حجاب و عفیفه فرزندانی را تربیت کردند  که حاضر شدند جان خود را در راه اسلام و انقلاب هدیه کنند، و این بانوان با صبر و شکیبایی در جنگ تحمیلی هم باعث شدند این انقلاب در برابر مستکبران ایستادگی کند و جمهوری اسلامی سربلند و پیروز بیرون آمد.

امام جمعه سیروان با بیان اینکه نقش زن در جامعه ما یک نقش کلیدی است، یادآور شد: تا قبل از اسلام، برای زن اهمیتی قائل نبودند تا اینکه اسلام به زن و جایگاه زن، نقش و اهمیت ممتازی داد و این مسئله در حال فراموشی بود که زن چه جایگاه عظیمی دارد، باز هم انقلاب اسلامی ایران بعنوان یک حرکت اصیل اسلامی، جایگاه درست و ممتاز زن را به جهانیان معرفی کرد و زن را بعنوان موجودی مقدس معرفی نمود که بعنوان مادر نقش های اساسی در جامعه ایفا می کند.

وی با اشاره به اینکه بی حجابی و بدحجابی برنامه ریزی دشمن است، تاکید کرد: امروز دشمن فهمیده است که راه ضربه به جمهوری اسلامی گرفتن حجاب است و میخواهد عفاف و حجاب را از بانوان ایران اسلامی بگیرد و به شدت در ماهواره ها و شبکه های اجتماعی در حال فعالیت است، و می داند که اگر از زنان حجاب و عفاف را بگیرد، دیگر خانواده ای نمی ماند که اصالت برای آن قابل تعریف باشد، و اگر زن ضربه بخورد جامعه از ارزش می افتد و مرد هم ارزش خود را از دست خواهد داد.

وی با بیان به اینکه حجاب باید در جامعه برجسته شود، تصریح کرد: امروزه آنهایی که دلشان برای خانواده و نظام خانواده می تپد، به بحث حجاب اهمیت ویژه می دهند و دیگران را همیشه توصیه می کنند مانند رهبر معظم انقلاب، علما، مراجعه و همه دلسوزان جامعه، که حجاب را دلیل اصلی حفظ نظام و بنیان خانواده می دانند.

 

در این مراسم از دانش آموزان بهاره عابد زاده از دبیرستان تربیت کارزان، زهرا صادقی از دبیرستان عصمت سرتنگ، پری هواسی از دبیرستان حضرت خدیجه (س) لومار و زهرا مرادی از دبیرستان فضیلت لومار مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

انتهای پیام/

 

 

نظرشما

آخرین عناوین