کد مطلب: 12417
تاریخ انتشار : 1396-04-13 13:36
امام جمعه موقت سیروان گفت: اگر بخواهیم فرزندان ما گرفتار اعتیاد و مواد مخدر نشوند باید نور ایمان و محبت پدر و مادر را در آنها تقویت کنیم.

به گزارش سیروان نوین؛ به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، صبح امروز(سه شنبه) کارگاه آموزشی آشنایی با مواد مخدر و اقدامات پیشگیرانه، به همت کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره بهزیستی سیروان و با حضور خانواده های تحت حمایت این دو نهاد در محل نمازخانه کمیته امداد برگزار شد.

 

"حبیب اله تعمیرکاری" امام جمعه موقت سیروان در این کارگاه اظهار کرد: همکاری و هماهنگی ادارات و نهاد های شهرستان می تواند در پیشگیری از اعتیاد و کنترل آن بسیار موثر باشد.

وی با اشاره به دو بعد حیوانی و فرشته گونه انسان افزود: انسان در روی زمین به عنوان خلیفه و جانشین خداوند، می بایست در جهت رسیدن به رضای خدا تلاش کرده و با دوری کردن از امیال حیوانی و پرورش بعد روحانی و معنوی خود، هم موجب خشنودی خداوند شود و هم پرورش و پیشرفت خود را در پی داشته و از گرفتاری ها و بلایا در امان بماند.

وی اضافه کرد: اگر می خواهیم فرزندان ما گرفتار تله دشمن و دام اعتیاد نشوند، می بایست نور ایمان و همچنین محبت پدر و مادر به فرزندان تقویت شود، چرا که وعده خداوند است که هرکس بتواند نفسش را منکوب کند، خداوند هم به او اجر معنوی خواهد داد.

امام جمعه موقت سیروان تاکید کرد: مقدمه افزایش ایمان، نظارت بر خواندن نماز، اجرای واجبات و ترک محرمات است و محبت بین فرزندان با والدین، باعث می شود جوانان به بی راهه نرفته و با اعتماد به نفس به وجود امده از این محبت خانوادگی، از معضل اعتیاد در امان بمانند.

وی همچنین تصریح کرد: نور قرآن سدی در برابر نفوذ شیطان است و والدین جوانان و نوجوانان باید به این امر اهتمام ویژه داشته باشند.

 

تعمیرکاری با اشاره به ثمربخش بودن برنامه های پیشگیرانه در جهت مقابله با اعتیاد، عنوان کرد: اعتیاد یک نوع بیماری است و نجات یک بیمار نجات یک جامعه است، پس می طلبد همه مسئولین، دستگاهها و مردم در این راه گام بردارند و با همفکری و هم اندیشی بتوانیم اعتیاد را از خانواده ها و جوانان دور کنیم.

 

انتهای پیام/

 

 

نظرشما

آخرین عناوین