کد مطلب: 12411
تاریخ انتشار : 1396-04-12 15:20
فرمانده سپاه ناحیه سیروان از آغاز فعالیت فعالان طرح «هجرت3» در شهرستان سیروان خبر داد و گفت: تحقق فرمان عملی مقام معظم رهبری از گروه‌‌های طرح هجرت مورد انتظار است.

به گزارش سیروان نوین، امروز(دوشنبه) در مراسمی طرح هجرت3 در شهرستان سیروان افتتاح شد. این مراسم باحضور دانش آموزان، کارکنان اداره آموزش و پرورش و کارکنان سپاه ناحیه مقاومت بسیج سیروان در محل نمازخانه اداره آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.

سرگرد پاسدار احمد اورنگ فرمانده سپاه ناحیه سیروان در این مراسم اظهار کرد: این طرح  با هدف نوسازی مدارس و ایجاد فضای مشارکت بین جوانان و توسط دو نهاد آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی سپاه پاسداران اجرایی می گردد.

وی افزود: این طرح در قالب2040 نفرروز و تا پایان شهریور ماه اجرا میگردد که به مرمت، بازسازی و تعمیر مدارس سطح شهرستان خواهند پرداخت.

اورنگ عنوان کرد: هدف از این اردوها، تحقق بخشیدن به فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تحقق ما می توانیم، و همچنین شناسایی و بکارگیری قابلیت ها و ظرفیاتهای دانش آموزان، افزایش دلبستگی دانش آموزان به فضاهای آموزشی، ارتقاء توان و تخصص دانش آموزان و آشناسازی دانش آموزان با فرهنگ کار و تلاش می باشد.

وی اضافه کرد: این طرح یک طرح عظیم است که دارای جنبه های مثبت است ازجمله خودسازی دانش آموزان شرکت کننده، و همچنین بهره بردن از انرژی و وقت شرکت کنندگان و پاسخ به توانمندی جوانان است که با اعتماد به آنها و تعمیق روحیه خودباوری زمینه مشارکت آنان برای آبادانی و عمران را فراهم می کند.

فرمانده سپاه ناحیه سیروان تصریح کرد:  با اجرای این طرح در سطح شهرستان خدمات خوبی در زمینه زیباسازی مدارس انجام می شود و دانش آموزان یاوران خوبی برای عمران محیط تحصیلی خواهند بود.

وی افزود: الگوی دانش آموزان ما، حسین فهمیده ها هستند که در 8سال دفاع مقدس با از خودگذشتگی توانستند حماسه بیافرینند.

احمد اورنگ در تشریح فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری، اظهار کرد: آتش به اختیار یعنی اینکه هر جا نیاز به حضور جوانان و جوانان انقلابی بود، عمل کنند که نمونه آنها همین اردوهای جهادی و طرح هجرت است که جوانان با شوروشوق و با آگاهی عمل کرده و در آنها شرکت می کنند.

وی افزود: مدارس عرصه جهاد فرهنگی است و دانش آموزان می بایست نارنجک بصیرت، دانایی و علم به کمر ببندند و وارد این فضا شوند و در جهت مقابله با جنگ فرهنگی دشمنان گام بردارند.

اورنگ تاکید کرد: سلاح دانش آموزان و جوانان امروز ما در برابر دشمنان، سلاح نرم افزاری است و لازمه این کار، هوشیاری، دانش و آگاهی است.

این افسر ارشد نظامی با اشاره به اینکه امروزه نیازمند تفکر انقلابی و شناخت برخی مفاهیم در جمهوری اسلامی هستیم، یادآور شد: امروز انقلاب اسلامی به عنوان یک موجود زنده است که از سال1357 تاکنون با وجود تحریم ها و توطئه های دشمنان داخلی و خارجی، توانسته است بعنوان یک قطب از قطب های نظام آینده جهان مطرح شود.

وی افزود: با شکل گیری انقلاب اسلامی نظام جهانی از حالت تک قطبی درآمده و در حال تبدیل شدن به یک نظام چند قطبی است و قطعا با وجود جوانان بصیر و انقلابی جمهوری اسلامی، یکی از قطب های قدرتمند نظام بین الملل خواهد بود.

وی اظهار کرد: هر جا تفکر انقلابی وارد شده است کشور ایران اسلامی در آن حوزه و در آن صنعت به موفقیت های عظیمی دست یافته است؛ مانند انرژی هسته ای، نانوتکنولوژی و صنایع موشک سازی، که امروز ایران اسلامی جزء برترین ها در این زمینه است و همگان دیدیم با این تفکر انقلابی بود که توانستیم قلب داعش و تکفیری ها را در آنسوی مرزها بزنیم.

 

اورنگ همچنین در پایان به معیارهای جوان مسلمان انقلابی از دیدگاه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره نمود.

نظرشما

آخرین عناوین